Otel Ekle İletişim
Etiketler

nevşehir otelleri, nevşehir oteller, kapadokya otelleri, kapadokya oteller, göreme oteller, göreme otelleri, uçhisar oteller, uçhisar otelleri, ortahisar oteller, ortahisar otelleri, ürgüp oteller, ürgüp otelleri, avanos oteller, avanos otelleri, mustafapaşa oteller, mustafapaşa otelleri,kozaklı oteller, kozaklı otelleri, çavuşin oteller, çavuşin otelleri

Kapadokya Bölgesi Aktiviteler

Kapadokya Bölgesi Aktiviteler:

Balon Turları Sıcak hava Balonları, 28ºC’nin üzerinde ve aşırı rüzgârlı koşullarda uçamadığından, uçuşlar meteorolojik koşulların uygun olduğu sabah saatlerinde yapılmaktadır Pilot, yükselip alçalarak gitmek istediği yöne uygun rüzgarı bulmaya çalışır. Uçuş süresince Balonlar yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını seyretme imkanı verir. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilmektedir. balon turları

Kısa tur
Yaklaşık 45 dk. uçuş - Sabah 5 civarı başlar, 7 civarı biter.

Uzun tur
Yaklaşık 1 saat 15 dk. uçuş - Sabah 5 civarı başlar, 8 civarı biter.

UZUN UÇUŞ
Bu uçuşun Standard Uçuştan temel farkı; önceden belirlenmiş bir kalkış alanı kullanmak yerine, o günün rüzgar şartlarını göz önüne alarak her gün çevredeki 10 farklı kalkış alanından birinin seçilmesidir.

ÖZEL UÇUŞ
Bu uçuş, Standard ve Uzun uçuşlara göre daha kişisel bir tarzı yansıtır. İsminden de anlaşıldığı gibi sadece size veya sizin grubunuza özel bir uçuştur. Yani sepette sizden başka kimse olmayacaktır. Uçuşun başlama saati yaklaşık olarak diğer uçuşlar gibi olacaktır. Ama uçuş süresi tamamen sizin arzunuza bağlıdır. Bu süre yarım saten iki saate kadar değişebilir. Bu uçuşu pek çok özel durum için değerlendirebilirsiniz. Doğum günü, düğün, balayı gibi.

Kapadokya Yürüyüş Turları
balon turları Yürümekten hoşlanıyorsanız Avanos İlçesinde bulunan ören yerlerini bu şekilde gezebilirsiniz. Avanos - Paşabağı - Zelve - Çavuşin bölgesi peribacalarının ve vadilerin en yoğun olduğu alandır. Karayolunun kenarında yol boyunca yürüyüş ve bisiklet yolu ayrılmıştır. Bundan dolayı trafik yönünden de son derece emniyetlidir. Ayrıca bu güzergâh yerli halkında sabah ve akşamları spor amaçlı yürüyüşlerini yaptığı alandır.

Kapadokya Türk Geceleri
balon turları "Türk Gecesi" eğlence programları kapsamında zengin kültürümüzün çeşitli örneklerinden sema fasıl,halk oyunları(folklor) animasyonlar, oryantal show gösterilerini hem seyredip hemde katılabilirsiniz.

Kapadokya Atv Turu
balon turları Genellikle bölgenin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Göreme beldesinde düzenlenen turlarda, yerli ve yabancı turistler ATV’lerle gruplar halinde ve rehber eşliğinde Kapadokya’nın tarihi zenginliklerini barındıran vadilerini ve peribacalarını gezebilirsiniz.Araçlar saatte maksimum 60 kilometre hıza sahiptir.

Kapadokya At Turu Araçların giremediği patika yollarda vadi uzantılarında, yemyeşil köy bağları arasında gezinirken çok iyi bir binici olmanıza gerek yok, hatta bu ilk deneyiminiz olabilir.At turlarına saatlik yada günlük katılabilirsiniz. balon turları

Kapadokya'da gondol ve jet bot keyfi
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya'da, Kızılırmak üzerinde gerçekleştirilen gondol ve jet bot turları, büyük ilgi görmektedir.Avanos'ta da ilçe merkezinden geçen Kızılırmak'ta gondollar ve jet bot turları, yerli ve yabancı turistlere farklı bir alternatif sunmaktadır.

Kapadokya da Dağ Bisiklet Turları balon turları Kapadokya bölgesinde yapılan aktivitelerden biriside Bisiklet Turlarıdır. Ayrıca bölgede Uluslararası Dağ Bisikleti yarışması 27 – 29 Haziran tarihleri arasında düzenlenmektedir.Bölgede bisiklet turları için uygun bir çok rota bulunmaktadır. Bir rehber eşliğinde düzenlenen tur sayesinde, bir çok güzelliğin ve detayın gözden kaçmasına engel olabilirsiniz. Turlar genellikle gruplar şeklinde düzenlense de kendi grubunuzla hareket edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir information ‘a girip, Kapadokya Bölgesi’nin detaylı haritasını almak olacaktır.

Bisiklet Turu için en ideal parkurlar:
Ürgüp Göreme-Çavuşin-Paşabağ-Avanos-Sarıhıdır-Saruhan-Devrent

Urgup-Pancarlık-Ortahisar-Mustafapaşa-Cemil

Cemil-Hodur-Bahçeli-Babayan-Gemil tepesi-Güvercinlik vadisi-Göreme

Göreme-Kılıçlar vadisi-Zindanönü-Kızılçukur-Güllüdere-Uçhisar-Akvadi-Göreme

kapadokyaoteller.com © 2013 - 2017
W3 XHTML Alexa